VEK MY
NOVINKY > EXPEDÍCIE

Podporené od mariansvitek.com

  EXPEDÍCIE

  Tu môžete nájsť stručné opisy alebo denníky z našich expedícii, výletov, lezenia, prípadne iných zaujimavých akcií.

  Veľké expedície

  MAROKO A ZÁPADNÁ EURÓPA 98
  Denník z okružnej cesty po Maroku s malým odskočením do Gibraltaru Paríža, Bruselu a Amsterdamu.
  KAUKAZ '99
  Veľké putovanie do Ruska a hlavne na Kaukaz. Popis výstupu na Elbrus a mnoho ďalších zážitkov v tejto krajne neobmedzených možností.
  PERU 2000
  Cesta za hranice našich finančných možností. Hlavným cieľom tejto cesty bola návšteva Macchu Pictu po ceste starobilého národa Inkov, znamej ako Inka trail. A tiež mnoho iného.
  KURSKÁ KOSA 2000
  Výlet do oddelenej časti Ruska, do Kaliningradskej oblasti, presnejšie do jej prímorskej časti názývajucej sa Kurská Kosa. A ako bonus tohto výletu bola návšteva Litvy, kde už je dnes úplne iný svet.
  IRÁN 2001
  Krajna najzaritejšieho islamského fundamentalizmu, ale zároveň aj krajna nádherných hôr, bohatej histórie a veľmi priateľských ľudí.
  Rumunsko 2002
  Bihor, Sighisoara - to prvé je pohorie na západe Rumunska s krásnymi jaskyňami a to druhé (vraj) najkrajšie mesto v Rumunsku. Tu môžete tieto miesta vidieť našimi očami.
  Krym 2003
  Cesta na samý koniec Ukrajiny. Putovanie po horách, lezenie na skalách, poznávanie histórie tohto strategického poloostrova a kúpanie v Čiernom mori - to sú hlavné body našej cesty, ktorá patrila určite k tým krajším z našich výprav.
  Ekvádor 2005
  Výprava do hôr a pralesov najmenšej juhoamerickej krajiny. Do krajny, kde je možné vidieť všetko prírodné bohatstvo Južnej Ameriky sústredené na malom kúsku zeme.

  Menšie výlety a úlety


  Prechod Malou Fatrou (1998)
  Tradičný prechod malofatranského hrebeňa z Fačkovského sedla až po Jánošíkove diery.
  Ľady v Slovenskom Raji (1999)
  Malá reportáž z víkendového lezenia v ľadoch Slovenského Raja.
  Výstup na Grossglockner (2000)
  Úspešný útok na najvyššiu horu Rakúska Grossglockner(3798 m.n.m.).
  Via ferraty v Dolomitoch (2004)
  Štvordňový výlet po dolomitoch v oblasti Cortina d'Ampezzo. Krásne počasie spojené s krásnymi horamy sa rovná jedinečný zážitok, ktorý si určite ešte niekedy zopakujeme.