VEK MY
NOVINKY > Po premietaní

Podporené od mariansvitek.com

  Po premietaní  Tohtoročné premietanie nezaostalo za predchádzajucimi návštevnosťou a dúfam že ani kvalitou. Prišlo 128 divákov, z ktorých veľká väčšina vydržala až dokonca.
  Začali sme krátkym predstavením toho čo je to geocaching a pokračovali sme už naostro cestou na kanarsky Tenerife. Velmi zaujimavé predstavenie ostrova z pohľadov cyklistu, horolezca a turistu všetko v jednej osobe Pala Chrenčíka.  Horolezecký klub Redpoint sa nám predstavil krátkou prezentáciou z ich tréningov, súťaží a víkendového lezenia po slovenských a zahraničných horách.
  Jedným z vrcholov bolo určite premietanie Zuzky Zdenkovej z Tadžikistanu a Afganistanu. Z ich cyklovýpravy vyžarovala úžasná pohoda umocnená stretnutiami s ľudmi, ktorí v týchto nehostinných podmienkach preživajú v nespočetných generáciach a žijú stále takmer rovnakým spôsobom života.  Motorkári mali trocha problém s pripravenou prezentáciou, ale na samotnej prednáške už všetko šlapalo. Motovýlet po balkáne bol zaujímavou sondou nie len do života v Albánsku a okolitých státov, ale aj do života motorkára a tohto spôsobu cestovania.
  Záver už patril tradične Beckovi, a jeho poslednej expedícii na Papuu Novú Guineu, kde strávil niekoľko dní v kmeni Kombajov, ktorích život je rovnaký ako pred tisíc rokmi, ale aj tento prirodzený skanzen neúprosne dobíja civilizácia.
  Becka sme prerušili okolo deviatej, spravili sme tombolu, kde sa nám nazbieralo zasa niekoľko zaujimavých cien a potom sme ešte pokračovali výberom jeho najlepších záberov skoro až do desiatej.

    

  Za pomoc s organizáciou chcem v prvom rade poďakovať Lubke Viskupovej, bez jej pomoci by sme to takto pokojne a spokojne určite nezvládli. Ďalej ešte ďakujem Kolárikovcom, Katke Borovskej a Martinovi Dolínkovi.  Za sponzorské podporenie akcie ďakujeme firmám:

  EMEL s.r.o.
  8000.sk s.r.o.
  sk-online s.r.o.
  Myjavská pekáreň s.r.o.
  1. produkčná s.r.o.


  A samozrejme dakujeme všetkým divákom za to že si našli čas a prišli si pozrieť toto premietanie, čím nás motivujú do organizovania ďalších ročníkov.