VEK MY
NOVINKY > O NÁS

Podporené od mariansvitek.com

  O NÁS

  Vysokohorský expedičný klub MY je nezisková organizácia združujúca ľudí so záujmami o vysokohorskú expedičnú turistiku, horolezectvo a ich propagáciu, ktorá bola založená v roku 1999. Počas svojej krátkej histórie sa nám podarilo zorganizovať už niekoľko úspešných expedícií a ich následných prezentácií.

  Najväčšími boli Kaukaz '99, počas ktorej sa nám podarilo vystúpiť na najvyšší vrchol Európy - Elbrus (5621 m.n.m.), a Peru 2000, ktorá mala poznávací charakter a navštívili sme napríklad bájne sídlo starých Inkov - Machu Picchú. Popritom sme organizovali množstvo ďalších horolezeckých a turisticko-poznávacích akcií na Slovensku i v zahraničí (výstup na najvyšší vrch Rakúska - Gross Glockner 3797 m.n.m., najvyšší vrch severnej Afriky - Jbel Toubkal, 4167 m.n.m.; atď.).

  V lokálnych médiách a na Internete prebehli prezentácie týchto podujatí (formou článkov v novinách, reportáží a oznamov v miestnej televízii) a získali sme tak mnohých nadšencov, ktorým učarovala expedičná turistika a horolezectvo alebo len cestovanie ako také a pravidelne sledujú naše aktivity.

  Svedčí o tom aj zvyšujúci sa záujem o podujatie SVET A MY, ktorého tradíciu sme zakladali v roku 1999 po expedícii na Kaukaze, a ktorého druhý ročník sa uskutočnil na sklonku minulého roku na Myjave.

  Počas niekoľkých hodín premietania diapozitívov a rozprávania o zážitkoch z ciest tak poskytujeme verejnosti možnosť stretnúť sa priamo s nami, obzrieť a ohmatať si suveníry z ciest a spýtať sa na všetko, čo ju zaujíma. Podujatie sa snažíme zatraktívňovať pravidelným pozývaním zaujímavých hostí, ktorí sa zúčastnili na nezvyčajných expedíciách a my tak nadväzujeme kontakty so zaujimavými ľuďmi.

  Ako nás kontaktovať

  Môžete nás kontaktovať prostredníctvom mailového formulára alebo ohodnotiť v knihe návštev.

  Ak nám chcete napísať tak sídlo máme na adrese:

  Vysokohorsý expedičný klub MY
  8. apríla 6
  907 01 Myjava